Hozzávalók nálam:
4 db szikkadt zsemle
1 egész tojás
ízlés szerint só, bors, pici fokhagyma és vöröshagyma reszelve (vagy krém formában)
apróra vágott petrezselyem
zsemlemorzsa
A zsemléket vízbe áztatjuk. Ha megduzzadt kinyomkodjuk belőle a vizet, tálba tesszük. Hozzáadjuk a fűszereket, tojást és elkeverjük. Ha nagyon híg, laza, akkor zsemlemorzsával javítunk az állagán, de ne legyen kemény.
Folpackot kiterítünk, rákanalazunk a töltelékből, becsomagoljuk, a két oldalát szorosra tekerjük, majd egy csomóval lezárjuk. A fölösleget levágjuk. Én lemostam folyóvíz alatt. Beletesszük a levesbe az utolsó egy órára. Időközben kétszer-háromszor megforgatjuk. Ez alatt az egy óra alatt a szépen gyöngyöző húslevesben megfő a töltelékünk. Ha kész kivesszük a levesből, levágjuk a folpack végét és kiszedjük belőle. Tálalhatjuk levesbe betétként, vagy a főtt húshoz különböző mártásokkal. legyen az fokhagymaszósz, paradicsomszósz.
Ez a töltelék tökéletesen megegyezik a csirkecombba vagy hasaljába készült töltelékekkel.
Természetesen lehet bele tenni májat is, ízlésnek megfelelően.
Ebből az adagból 5 tölteléket készítettem, de mindenki maga dönti el, hogy mekkora rudakat csinál. A könnyebb csomagolás végett a hosszanti irányba tegyétek a masszát, ha feltekertétek könnyebb csomózni. Inkább legyen nagyobb a folpack, biztos ami biztos. Tapasztalat :)
A folpack gond nélkül bír 140 C° hőt, akár lében, akár sütőben. Ezt egy főző műsorban hallottam egy bajor séftől (Alfonz Schubeck).
VálaszTörlés+ van még a sváb gombóc. Nagyjából ugyanez a massza, legyen jó levegős, kicsit több tojással, ha a zsemle kinyomkodás után nem lesz laza, akkor érdemes a tojásfehérjét lazán megcsapkodni, de nem keményre felverni. A masszát pedig nem főzzük, hanem olajban kisütjük úgy, hogy evőkanállal tojás alakúra formázva tesszük az olajba. Ha van egy csirkemáj, vakarják el, keverjék a masszába, és úgy süssék ki. Magában is jó, ha az ember nem figyel, a sütés végére a gombócok felét képes megenni a tűzhely mellett... :)
VálaszTörlés